Божественное во мне приветствует и соединяется с Божественным в тебе
Церква зцілення в селі Рованці поблизу Луцька Україна
  25 февраля 2008 (75 дней 18 часов назад)

  Церква зцілення в селі Рованці поблизу Луцька Україна


  Ікона великомученика Пантелеймона Цілителя в церкві с. Рованці Луцького районного деканату. Світлина Сергія ДубинкиСвятий великомученик Пантелеймон, що означає по-грецькому «всемилостивий», жив у III столітті в Нікомідії. Батько-язичник віддав його на навчання до лікаря царя Максиміана. Пантелеймон часто бував у дворі. Чутка про чудесного цілителя, – адже юнак згодом став відомим лікарем і зціляв при допомозі молитви, – рознеслась повсюди й викликала заздрість інших лікарів.

  Не хотів миритися з тим, що Пантелеймон славить розп’ятого Христа імператор Максиміан. Він приписав здатність юнака зцілювати чаклунству й піддав Пантелеймона тортурам. Але воїни, які мали відрубати голову, просили прощення і визнали Христа. Коли страта все ж була завершена, оливкове дерево, до якого було прив’язане тіло, раптом укрилося свіжими плодами.

  Святий Пантелеймон помер 9 серпня 305 року (н. ст.) в Нікомідії. Частина його мощей була перенесена в руський монастир на гору Афон, де вони зберігаються й до цього часу. Через багато років на честь прославленого цілителя збудували багато церков. Та, що в селі Рованці поблизу Луцька, відзначила 105-річчя. 110 років виповнилося чудотворній іконі Пантелеймона. У храмі зберігається її оригінал, а з протилежної сторони вказана дата – 1895 рік.

  Історія церкви


  Храм Великомученика Пантелеймона Цілителя в с. Рованці Луцького районного деканату. Світлина прот. Віталія СобкаСвято-Пантелеймонівський храм має цікаву історію. Спочатку він був дерев’яним і стояв на іншому пагорбі. Першим священиком був греко-католик Степан Боруцький. Але одного дня церкву знищив вогонь. Згоріло все. Лишилася тільки маленька частина дзвона з зображенням образа. І громада задумала будувати нову церкву – цегляну, щоб у разі небезпеки полум’я не так швидко охопило її. Несплавлений уламок дзвона разом з іконою люди вмурували в стіну над входом. Службу в новозбудованій церкві очолив настоятель Гнідаво-Черницької парафії Петро Огибовський. Він також керував духовними школами, одна з яких знаходилася на території церкви.

  Нова церква мала підземні ходи, які з’єднували її з храмом Іоана Богослова, що стояла на території замку Любарта, і з храмом Успіння Пресвятої Богородиці в селі Новостав.

  У Гнідавській Свято-Пантелеймонівській церкві весь час відбувалися Богослужіння. Селянських дворів коло храму було небагато, і комуністи не вважали його великою загрозою. Люди йшли до цієї святині на прощу. Йдуть і тепер до чудотворного образа святого Пантелеймона. За переказами старожилів, принесений він чоловіками з руського чоловічого монастиря на горі Афон. Сотні віруючих нахилялися, аби під час хресного ходу, що відбувся наприкінці літургії, ікону пронесли над їх головами.


  * * *
  Якось на Всенічну, у переддень свята, згадує настоятель о. Сергій Коць, прийшла жінка з сином і попросила слова. Вона подякувала за молитви до святого великомученика Пантелеймона, замовила сорокауст. Свого часу жінку спіткала тяжка біда: надії на одужання паралізованого сина уже не було ніякої. Лікарі розводили руками й казали сподіватися лише на Бога. Стурбована здоров’ям сина, мати молилася до Ісуса Христа. Та якось вирішила піти у церкву святого Пантелеймона. І саме тут отримала допомогу.

  Отець Сергій пригадав ще один випадок, як один з викладачів університету потрапив до лікарні. Рідні звернулися по допомогу до Бога, замовивши літургію й акафіст до святого великомученика Пантелеймона. За вірою родини хворий зцілився.

  А 2 роки тому зцілилися від раку двоє дівчат. Пізніше вони пройшли комп’ютерне обстеження, яке підтвердило відсутність онкозахворювання. Але батько таємно від дружини одну з дочок «для підстраховки» надумав підлікувати ще хіміотерапією. Та через 20 хвилин після прийому ліків дівчина померла. Інша не зверталася після допомоги святого до офіційної медицини й досі живе.

  – Але шкода, – констатує отець Сергій, – що люди, отримавши дар Божий, забувають подякувати Господові й великомученику Пантелеймону. Та Бог милосердний, і хто з вірою приходить, – отримує допомогу. Тому я запрошую всіх до нашого храму.


  * * *
  Під час храмового святкування. Світлина Сергія ДубинкиЦеркву реставрували. Встановили нові, булатні хрести, які наче золото виблискують на всю округу. А коли почаївські майстри розібрали старі куполи, то знайшли... ні, не ікони – а пляшку з-під польської горілки 1937 року, порожню коробку від сірників і цигарковий папір. Під другим куполом виявили шмат бляхи, де вказано, що востаннє храм ремонтували саме 1937 року.

  У відповідь, зазначив настоятель храму о. Сергій Коць, вони теж для нащадків заклали пляшку з іменами священика, старости і майстрів, які опікають храм сьогодні, аби майбутні покоління бачили, що церква служить для спасіння людей.


  Андрій ГНАТЮК
  http://www.pravoslavja.lutsk.ua


  Розкажіть відомі вам чудеса та прояви зцілення від чудотворної ікони Пантелеймона на ФОРУМІАвтор идеи:
Администратор: Vladisidor
Copyright © 2007-2008
Rambler's Top100
Рейтинг SunHome.ru Palantir Рейтинг Инфо-Поле Каталог Эзотерики PageRank индикатор Create Sitemap

Ключевые слова для поисковых систем: ченнелинг, архангел Михаил, Kryon, Крайон, Lee Carroll, Ли Кэролл, Группа, религия, медитация, групповые медитации, международные медитации, молитва, молитвы,Стив Ротер, Силия Фэнн, Рона Герман, святой, святые, библиотека, инсайт, история Украины, творчество, храм, церковь, галерея, кристалл, кристаллы, святыня, святыни, стихи, сказка, сказки, притча, притчи, дух, душа, саморазвитие, самосовершенствование, йога, ДНК, переход, вознесение, жизнь, индиго, камни, минералы, вознесенные учителя, религии, икона, иконы, новости, человек, учителя человечества, Шамбала, Меркаба, мер-ка-ба, мировоззрение, Сатья Саи Баба, Иисус Христос, здоровье, народная медицина, нетрадиционная медицина, целительство, Агни Йога, каббала, Библия, Коран, философия, энергетика человека, экстрасенс, пирамиды, цветок жизни, магия, карма, Бог, свет, фиолетовое пламя, НЛО, круги на полях, фэншуй, астрология, рэйки, рейки, Reiki, древние тайные знания, скрытые способности человека, посвящения, загадки, тайны, загадка, тайна, технология, технологии, новости, новость, история, исторический, аномальные, аномальное, цивилизации, цивилизация, неведомое, необъяснимое, невероятное, факт, факты, существа, DNA, динозавры, метеориты, Земля, астероиды, астероид, Вселенная, UFO, уфологи, уфология, кровь, смерть, журнал, книги, книга, форум, форумы, наука, космос, эпоха, человечество, Солнце, Марс, Венера, Нептун, Плутон, Меркурий, Юпитер, Сатурн, Уран, галактика, галактики, звезда, звёзды, межгалактическое, межгалактическая, загадки истории, загадки религии, пропавшие цивилизации, необычные существа, аномальные зоны, электронный журнал, x-files, the x-files, секреты, гуманоид, гуманоиды, дьявол, мусульманство, христианство, шифр, программы, орбитальная станция, Meditation,Yoga, chakras, mantra, energy work, centering, grounding, visualization, activating Kundalini Shakti, activating the pineal gland, opening the Third Eye, developing the Inner Temple, groupmind, global meditation, deep trance states, sacred sites, Gaia's chakras, the global energy grid, ley lines, altars, creating sacred space, the occult, channeling, raising and directing energy, invocation, manifestation, magical energy, the Divine Feminine, the Goddess in all her aspects, Gaia, Isis, Kwan Yin, Tara, Sophia, Shakti, Indigo, Indigos, Global, общество, образование, школа, программа