Божественное во мне приветствует и соединяется с Божественным в тебе
Навчання у стилі «етно»
  25 октября 2011 (23 дня 17 часов назад)

  Навчання у стилі «етно»

  У Києві зшити собі вишиванку можна за 100 гривень за урок, а зробити ляльку-мотанку і розфарбувати писанку – за 50 грн.

  Все частіше на вулицях міста можна зустріти модників і модниць у стилізованому національному одязі. А по дорогах раз у раз проїжджають іномарки, розфарбовані в етно-стилі. Що ж, це не дивно, адже все народне нині в моді. Тому ми вирішили дізнатися, де і за скільки в столиці цікавого киянина навчать народним ремеслам, наприклад, робити ляльку-мотанку, розписувати писанку, плести із соломи або вишивати.

  У музеях

  У Києві посвітитися по-народному пропонують в Музеї Івана Гончара, Музеї українського народного та декоративного мистецтва (МУНДМ), а також у Національному художньому музеї. Потенційні учні можуть пройти не тільки одноденні майстер-класи, а й за бажання стати слухачами довгострокових курсів (це 1-2 роки навчання). Одне заняття (триває 1-2 години) обійдеться в середньому в 50-100 гривень.

  Що ж до набору народних ремесел, то в цих місцях (крім художнього музею) він практично однаковий: є вишивка, ткацтво, петриківський розпис, гончарство, плетіння з соломи, лялька-мотанка, писанкарство, а також народні танці та пісні.

  Навчають на музейних курсах дуже цікаво. Наприклад, в Музеї Івана Гончара вишивати вчать не тільки за книжками, а й по тих національних костюмах, рушниках і скатертинах, якими багатий фонд цього закладу. До слова, закінчивши курс, кожен учень зможе похвалитися знанням 20 технік вишивання і 100 видів швів.

  А, наприклад, після проходження курсу петриківського розпису в МУНДМ учні зуміють розписувати папір, дерево, метал і скло. І, нарешті, на заняттях з писанкарства (в обох музеях) навчать малювати основні українські символи, розкажуть про їх значення і про те, як розфарбовують яйця.

  Крім того, в цих місцях проводять етнографічні та народознавчі лекції. Так в МУНДМ розповідають про український рушник, народних традиціях у творчості Марії Приймаченко, а в художньому музеї за рік вичитують лекції з історії українського мистецтва (від майстрів Київської Русі до представників авангарду).

  1. МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА

  Студія народної вишивки:

  для першого року навчання — середа (16.00-18.00) і субота (11.00-13.00), для другого року навчання — четвер (16.00-18.00) і субота (13.30-15.30); заняття -100 грн.;

  Писанкарство: четвер (16.00-18.00), заняття — 20-30 грн., Але потрібно сплатити вхідний квиток в музей — 15 грн. (Для дітей і пільговиків – 3 грн.);

  Народні танці: середа (19.00-21.00, але в останню середу місяця -18.00-21.00, адреса — вул. Іллінська, 9); навчання безкоштовне, але потрібно сплатити вхідний квиток в музей;

  Богуславське ткацтво: середа (11.00-18.00), заняття — 50 грн.

  2. МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО 4С І ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА

  Майстер-класи з різних народних ремесел: (лялька-мотанка, розпис на склі, писанкарство, декоративний розпис, плетіння з соломи, художнє ткацтво, витинанка, гончарство, трипільська кераміка, середньовічний український танець, народний спів, дизайн в народному стилі): по суботах о 13.00 (винятки: танці в 11.00, а спів о 15.00), тривалість — 1,5 — 2 години, вартість — 50 грн.

  3. НАЦІОНАЛЬНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ

  Лекції з історії українського мистецтва: субота о 14.00 та 16.00, вартість — 10 грн. (Для школярів, студентів та пенсіонерів — 3 грн.)
  Під відкритим небом

  Ще одне місце, де можна повчиться всьому тому ж, що і в музеях, — етнографічні комплекси під Києвом. Це музей в с. Пирогові, Парк Київська Русь, центр народознавства «Мамаєва Слобода», а також етнографічний комплекс «Українське село». Принцип роботи всіх цих місць приблизно однаковий: щоб потрапити напевно на майстер-клас до якого-небудь майстру, варто приїхати туди у вихідні або на національні свята та фестивалі (дати таких урочистостей найкраще дивитися на сайті кожного з комплексів). А в інші дні — найкраще зателефонувати і замовити собі те чи інше заняття. Але, не дивлячись на схожість, у кожного з цих місць є свої особливості.

  Так, у Парку Київська Русь можна орендувати на весь день якийсь давньоруський костюм. Це може бути або костюм звичайного городянина, або навіть князівські одежі. Можливість перевтілитися тут коштує від 10 до 100 гривень. А в «Українському селі» для групи від 10 осіб проводять етнотренінги, до програми яких входить екскурсія по комплексу, знайомство з українськими обрядами і традиціями, майстер клас з виготовлення того або іншого виробу та інші просвітницькі заходи. Що до «Мамаєвої Слободи», то тут є уроки народознавства. На них, наприклад, можна дізнатися про своєрідність національного житла та інтер'єру, про народні особливості святкування календарних свят, про традиційну українську кухню, одязі, прикрасах, а також про світогляд українців.

  1. МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ У С. ПИРОГІВ

  Майстер-клас на замовлення:

  плетіння з соломи, кукурудзи, гончарство, вишивка, кування, різьблення по дереву — від 200 грн. за 1, -1,5 години, плюс вхідний квиток — 20 грн. (Для дітей до 10 років — 5 грн., Для тих, хто старше, і пенсіонерів -10 грн.)

  2. ПАРК КИЇВСЬКА РУСЬ

  Лялька-мотанка, гончарство, ковальство, плетіння з лози, писанкарство (по сб і нд, 10.00-19.00 або майстер-клас на замовлення) — 30-80 грн. (Ціну встановлюють майстри), плюс вхідний квиток — 40 грн. (Для дітей і пенсіонерів — 20 грн., Для школярів та інвалідів — безкоштовно);

  3. ЦЕНТР НАРОДОЗНАВСТВА «МАМАЄВА СЛОРБОДА»

  Гончарство і кування: 50 грн. (Індивід. майстер-клас), 400 грн. (Дитячий колективний) і 700 грн. (Дорослий);

  Лялька-мотанка: для дітей — 700 грн. (Група до 10 чол.), 70 грн. з особи. (10-15 чол.), Для дорослих -120 грн. з особи (10-15 чол.);

  Плетіння з соломи: 100 грн. з особи (група 10-25 чоловік); Витинанка: 60 ​​грн. з особи (група 10-25 чоловік), 600 грн. (До 10 чол.);

  Писанкарство: 150 грн. з особи (груп ¬ па 10-15 чоловік);
  Уроки народознавства: 10 грн. з особи

  4. ЕТНОГРАФІЧНИЙ КОМПЛЕКС «УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО»

  Лялька-мотанка, різьба по дереву, плетіння з соломи, гончарство, художня керамічн ¬ ка, самогоноваріння, писанкарство, петриківський розпис (по вихідних з 11.00 до 17.00 або майстер-клас на замовлення) -50-60 грн.

  У етно-студіях

  Курси з народних ремесел є і в окремих київських студіях, де в основному всі вони зібрані «в одному флаконі». Однак є й винятки з правил — місця, що спеціалізуються на якомусь окремому ремеслі (наприклад, ми знайшли гончарну школу та школу лозоплетіння).

  Тут, як і в музеях, можна пройти і майстер-клас (в середньому обійдеться в 50-150 грн.) Та записатися на довгострокові народні курси (стоять — 800-3000 грн.). Навіть за мінімальну ціну педагоги обіцяють, що учень засвоїть ази обраного ремесла і понесе з собою додому готовий виріб.

  А на дорожчих курсах народне мистецтво вже розкриється у всіх деталях. Наприклад, в гончарній школі потенційного слухача не тільки навчать працювати за гончарним кругом, але також розкажуть йому про властивості глини, різні техніки ліплення і прийоми декорування глиняних виробів.

  1. СТУДІЯ «У МАСЯНІ»

  Майстер-класи на замовлення:

  лялька-мотанка — 80 грн.,
  Бісероплетіння та писанкарство-по 100 грн.;

  2. ШКОЛА НАРОДНИХ РЕМЕСЕЛ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНОГО ЦЕНТРУ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

  Гуртки: декоративний розпис, кераміка, гончарство, різьба по дереву, лозоплетіння, ліплення з солоного тіста — безкоштовно для школярів (2 р. в тиждень по 3 акад. години), для дорослих: 30 грн. з особи за будь-який майстер-клас (не менше 5 чол.), плетіння з лози — 80 грн. за навчальний день (друга та четверта субота місяця), курс — 5 місяців.

  3. ГАЛЕРЕЯ «СВІТЛИЦЯ»

  Плетіння з соломи — Вт, 15.00-17.00.
  Гобелен — Пт, 16.00-18.00.
  Розпис на склі — Пт, 17.00-19.00.
  Техніки вишивки — Сб або Нд, 10.00-12.00.
  Основи композиції одягу — СБ, 12.00 — 14.00.
  Петриківський розпис — Сб, 15.00-17.00.
  Плетіння з кореня сосни — Нд, 15.00 — 17.00.
  Лялька-мотанка — Вт.-Пт., 13.00-15.00.
  Писанкарство — Вт.-Пт., 15.00-17.00.
  Бісероплетіння — Чт, 16.00-18.00.
  Витинанка — Пт, 16.00-18.00.
  Плетіння конячок з ниток — Вт.-Сб. ,14.00-16 .00.

  Вартість заняття — 50 грн. (Напередодні передзвонити).

  4. ШКОЛА-СТУДІЯ «ЧАС КЕРАМІКИ»

  Початкове навчання: 2 р. на тиждень по 3 ч... курс — 3000 грн. за 12 занять; розширене навчання: тематичне заняття — 250 грн.; «відкрита студія» (для тих, хто пройшов початковий курс) — 50 грн. за годину;

  5. ЕТНОСТУДІЯ «ЕТНОСВІТ»

  Майстер-класи по суботах: етнофлористика, народні ляльки, трипільська кераміка, петриківський розпис, вишивка, писанкарство, народні прикраси та елементи народного одягу -150 грн. за заняття.

  За матеріалами gроектe "Рідна країна"Автор идеи и администратор:
Copyright © 2007-2011
Український національний інтернет-портал «Аратта. Вікно в Україну» Українська Громада
Рідна Православна Віра Rambler's Top100
Рейтинг SunHome.ru Palantir Каталог Эзотерики Create Sitemap


Ключевые слова для поисковых систем: namaste, намасте, ченнелинг, Ченнелинг, xtyytkbyu, ченелінг, ченнелінг, архангел Михаил, Kryon, Крайон, Lee Carroll, Ли Кэролл, Группа, религия, медитация, групповые медитации, международные медитации, молитва, молитвы,Стив Ротер, Силия Фэнн, Рона Герман, святой, святые, библиотека, инсайт, история Украины, творчество, храм, церковь, галерея, кристалл, кристаллы, святыня, святыни, стихи, сказка, сказки, притча, притчи, дух, душа, саморазвитие, самосовершенствование, йога, ДНК, переход, вознесение, жизнь, индиго, камни, минералы, вознесенные учителя, религии, икона, иконы, новости, человек, учителя человечества, Шамбала, Меркаба, мер-ка-ба, мировоззрение, Сатья Саи Баба, Иисус Христос, здоровье, народная медицина, нетрадиционная медицина, целительство, Агни Йога, каббала, Библия, Коран, философия, энергетика человека, экстрасенс, пирамиды, цветок жизни, магия, карма, Бог, свет, фиолетовое пламя, НЛО, круги на полях, фэншуй, астрология, рэйки, рейки, Reiki, древние тайные знания, скрытые способности человека, посвящения, загадки, тайны, загадка, тайна, технология, технологии, новости, новость, история, исторический, аномальные, аномальное, цивилизации, цивилизация, неведомое, необъяснимое, невероятное, факт, факты, существа, DNA, динозавры, метеориты, Земля, астероиды, астероид, Вселенная, UFO, уфологи, уфология, кровь, смерть, журнал, книги, книга, форум, форумы, наука, космос, эпоха, человечество, Солнце, Марс, Венера, Нептун, Плутон, Меркурий, Юпитер, Сатурн, Уран, галактика, галактики, звезда, звёзды, межгалактическое, межгалактическая, загадки истории, загадки религии, пропавшие цивилизации, необычные существа, аномальные зоны, электронный журнал, x-files, the x-files, секреты, гуманоид, гуманоиды, дьявол, мусульманство, христианство, шифр, программы, орбитальная станция, Meditation, Yoga, chakras, mantra, energy work, centering, grounding, visualization, activating Kundalini Shakti, activating the pineal gland, opening the Third Eye, developing the Inner Temple, groupmind, global meditation, deep trance states, sacred sites, Gaia's chakras, the global energy grid, ley lines, altars, creating sacred space, the occult, channeling, raising and directing energy, invocation, manifestation, magical energy, the Divine Feminine, the Goddess in all her aspects, Gaia, Isis, Kwan Yin, Tara, Sophia, Shakti, Indigo, Indigos, Global, общество, образование, школа, программа